İktisadi İşletme Olma

1989 yılında kurulmuş olan Türkiye MS Derneğinin amacı Multipl Skleroz (MS) hastalarını ve yakınlarını MS konusunda bilgilendirmek ve onlara gerekli desteği sağlamaktır. Nedeni henüz tam olarak bilinmeyen MS'in Türkiye'de çoğunluğunun  yaşları 20 - 40 arasında değişen yaklaşık 40.000 kişide olduğu tahmin edilmektedir. Derneğin web sitesinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Dernek çeşitli ilaç firmalarından destek almakla birlikte, işletim giderlerini karşılayabilmek ve ilaç firmalarına çok bağımlı olmamak için,  sürdürülebilir kaynak sağlamak ihtiyacındadır. 
Derneğin, Şişli 'de 1000  metrekare kullanım alanı olan ve kendisine ait bir binası vardır. Bu binanın bazı bölümlerini (garaj, depo, fizyoterapi odası, konferans salonu) kiraya vererek gelir elde etmek ve bu gelirle, derneğin ve binanın işletim giderlerini karşılamak istemektedirler. (Isınma, elektrik, su, temizlik, bina demirbaş bakım ve hasta nakil giderleri, çalışanların maaşları gibi) Ancak bunun için dernek bünyesinde bir iktisadi işletme kurmaları gerekmektedir.

Bu konuda gerekli olan tüzük değişikliği tamamlanmış ve İl Dernekler Müdürlüğünden onay alınmıştır. 

Kendilerine bundan sonraki süreçte izlenecek prosedür ile ilgili olarak  yardımcı olacak bir hukukçu aramaktadırlar. Gerekli yasal belgeleri kendileri hazırlayacaklardır. 
Eğer konu ile ilgileniyorsanız, kendileri ile bağlantıya geçip ne yapabileceğinizi ve hangi zaman diliminde müsait olduğunuzu bildirebilirsiniz.

İlginiz için çok teşekkür ederiz.

image description
Uzmanlık Konuları
 • Bağış / Üyelik İşlemlerinin Muhasebe Normlarına Uygun Tasarımı
  Kurumsal > Muhasebe / Denetim
 • Kurumsal > Avukatlık
 • Kurumsal > Muhasebe / Denetim
image description
Ne Zaman?
 • Başlangıç: 4.11.2016
 • Süre: 1 Ay
 • Esnek Çalışma Takvimi
image description
Nerede?
 • Uzaktan
  Gönüllümüz ile karar verilebilir.