GEM Projesi Tanıtım Videosu

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı'nın bir önleme projesi olan Gençlik Merkezi Projesi 1997'den bu yana her Pazar Vakıf binamızda gerçekleşmektedir. 13-18 yaş aralığında, dezavantajlı bölgelerde yaşan, risk altındaki çocuklarla çeşitli çalışmalar yapılır.

Aynı zamanda bu çocukların temel ihtiyaçlarını gidermenin yanında eğitim ve burs gibi destekler de sunulur. Çocuk mahkemelerinin tutuksuz yargıladığı, tahliye sonrası ve risk altında zor koşullarda yaşayan çocukların devam ettiği bir programdır.  

Her Pazar günü, Gençlik  Merkezine gelen çocuklar, gönüllüler ve Vakıf çalışanların katıldığı grup, tüm günü çocuklarla birlikte geçirmektedir. Bu süre içinde beslenme, spor, resim, tiyatro, gezi, eğitim vs. tüm etkinlikler birlikte planlanarak uygulanmaktadır.

Pazar günü gerçekleştirilen etkinlikler aracılığıyla gençlerin gereksinimleri belirlenerek bu gereksinimlerin sağlanmasına yönelik bağlantılar kurulmaktadır, (sağlık, eğitim kursları, iş, giyecek vb.). Bağlantılar çocuklar için hazırlanan “Bireysel Gelişim Planı” çerçevesinde gerçekleşmektedir. Başka bir deyişle Bireysel Gelişim Planı, çocuklarla gerçekleştirilen etkinlikler sırasında gereksinimlerinin belirlenmesi ve hafta içinde Vakfın sosyal çalışmacıları tarafından gerekli koordinasyonların oluşturulmasını kapsamaktadır.

Tüm bu nedenlerle hem daha fazla çocuğa ulaşabilmek hem de burada bulunan çocukların ihtiyaçlarını (okul desteği, kıyafet, beslenme, kırtasiye vb ) karşılayabilmek için desteğe ihtiyacımızı duyurabilmek adına bir tanıtım videosuna ihtiyacımız var. 

Hazırlanacak olan video ile web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan proje için isteyeceğimiz destek talebinin daha etkili olacağını düşünüyoruz. Bu video uzun vadede vakıf tanıtımında kullanılacaktır. 

Kurulduğu günden bu yana yüzlerce çocuğa ulaşan bu projenin devamlı olarak desteğe ihtiyacı var. Haydi sen de bu projenin bir parçası ol!

image description
Uzmanlık Konuları
 • Görsel/İşitsel Medya Tanıtım Faaliyetlerine Aktif Destek (TV,Radyo Programları etc.)
  Medya > Görsel İşitsel Medya Hizmetleri
 • Görsel/İşitsel Medya Kampanya Tasarımı (Video, Animasyon etc.)
  Medya > Reklam Ajansları
image description
Ne Zaman?
 • Başlangıç: Hemen
 • Süre: Gönüllü ile Karar Verilecek
 • Esnek Çalışma Takvimi
  Gönüllü ile karar verilecek
image description
Nerede?
 • STK Ofisi