DEPO Belgeseli için Halkla İlişkiler Desteği

DEPO, Akıl Hastanesinde Hayat Türkiye’deki devlete bağlı ruh sağlığı hastanelerinde kalan kişilerin gündelik hayatlarına odaklanan bir belgesel. Belgesel söz konusu kısıtlı oratamlarda 
kaçınılmaz olarak ortaya çıkan sorunları ortaya koymayı ve mevcut ruh sağlığı modeline  alternatiflere dair bir tartışma başlatabilmeyi amaçlıyor. 

RUSİHAK’ın sivil izleme projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı izni ve AB desteğiyle 2012-2014 yılları arasında çekilen belgesel Adana, Elazığ, Manisa, Samsun ve İstanbul’daki 6 büyük hastanede çekilen gündelik hayat görüntüleri, kalanlar, çalışanlar ve uzmanlarla yapılan görüşmelerden oluşuyor. Kapalı kurumlar tarafından üretilen normlar, ritüeller ve hiyerarşiler şeklinde kendini ortaya koyan mekan ve kimlik politikalarına bir bakış öneren belgesel RUSİHAK’ın Mayıs 2014’te düzenlediği ulusal bir sempozyumda ve !F Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilmiştir.Önümüzdeki dönemde ise ulusal ve uluslararası olarak yaygınlaştırılması planlanmaktadır. 

DEPO, fotoğraf, video ve mimari görselleştirme projeleri üreten ege Kanar ve Can Dinlenmiş’in ilk belgesel çalışması. Belgesel Türkçe. İngilizce altyazılı. RUSİHAK Türkiye’de kapalı kurumlarda kalan psikososyal sorunlar yaşayan bireylerin maruz kaldığı koşullara dikkat çekmek için belgeseli ulusal ve uluslararası olarak yaygınlaştırmak istiyor.

Bu amaca ulaşabilmek için geniş bir ağı olan iletişim ve halkla ilişkiler konusunda uzman kişilere ihtiyaç duyuyoruz. Projemizde bize destek verecek olan gönüllümüzün, Halkla ilişkiler (PR), basın ilişkileri, vs., İletişim Stratejisi, Etkinlik Planlama ve Organizasyon gibi becerilere sahip olması bizim için çok önemli. Bize başvurduğunuzda, 24 saat içinde bizim için ne yapabileceğinizi anlayabilmek için sizi arayacağız. Bu projeye bir an önce başlayabilmek istiyoruz ve ilginiz konusunda heyecanlıyız. 

Gönüllüler için 3 soru:

- Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz? Uzmanlık alanınız nedir?
- Projeye vakit ayırabilir misiniz? 
- Belgeseli yaygınlaştırmak için bir ağınız var mı?

image description
Uzmanlık Konuları
 • Halkla İlişkiler / Pazarlama Stratejileri Tasarımı
  Kurumsal > Yönetim Danışmanlığı
image description
Ne Zaman?
 • Başlangıç: 21.10.2015
 • Süre: 2 Ay
 • Esnek Çalışma Takvimi
  Gönüllü ile belirlenecek.
image description
Nerede?
 • Diğer Lokasyon
  Toplantının yapılacağı yer ile ilgili bilgi daha sonra verilecek.